Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: zaburzenia, zywienia

zaburzenia żywienia
Autor Wiadomość
kiniaa 

Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Kątki
Wysłany: 2014-04-17, 20:19   zaburzenia żywienia

cześć
piszę ponieważ nie mogę zahamować łysienia :cry:
Cierpię na bulimię, poprzednio chorowałam na anoreksję, ale coś się zmieniło i stałam się bulimiczką.
Leczę się, próbuję wyjść z choroby, ale gdy patrzę na siebie, jeszcze bardziej robi mi sie smutno i czuję się zmuszona do wymiotów.
Niestety, przez to cierpią moje włosy i paznokcie, ale przede wszystkim włosy.. Lecą garściami, sa cienkie, słabe i do niczego. Chciałabym to jakoś zmienić, boję się , ze tego nie zahamuję i zawsze jużbęd tak wyglądać.
Jak jjuż mówilam leczę się i mam nadzieję że uda mi sie wyjsc zupełnie z tej strasznej choroby. Chce jednak juz teraz jakos wzmocnic wlosy i spowolnic ich wypadanie
czy jest to mozliwe?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-04-24, 20:15   

Witaj,
obawiam się, że z powrotem Twoich włosów do formy może być ciężko. Słyszała o kilku przypadkach, gdzie niestety nawet po wielu latach od wyleczenia się z anoreksji, włosy nadal wypadały.
Warto jednka próbować cos z tym zrobić, bo nie jest powiedziane, że włosy u Ciebie zareagują tak samo.
Przede wszystikim najpierw należy się skupić na wyjściu z bulimii i powrocie do normalnego żywienia, najlepiej od razu racjonalnego i bogatego w składniki mineralne. Taką dietę można także suplementować składnikami poprawiającymi jakość włosów, skóry i paznokci a także stosować naturalne sposoby walki z łysieniem.
Być może uda się cofnąc proces, który organizm wywołał z powodu braku dostępu do odpowiednich ilości składników odżywczych.
 
 
kiniaa 

Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Kątki
Wysłany: 2014-05-01, 21:18   

Bardzo chciałabym wrócić do normalności, ale niestety nie jest to takie proste.. Bardzo zmartwiłąm się informacją, że mogę już nigdy nie odzyskać zdrowych, mocnych włosów. W tej chwili skupię się jednak na wyleczeniu a włosami zajmę się w drugiej kolejnosci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant