Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: stres, wlosow, wypadanie

Stres a wypadanie włosów
Autor Wiadomość
bighess 

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-07-14, 08:40   Stres a wypadanie włosów

Witam wszystkich. Mam taki problem. Odkąd zacząłem studia, strasznie lecą mi włosy, szczególnie w czasie sesji. Czy to stres może powodować, że tak strasznie mi one wypadają ? Nie chcę po studiach być łysy. Chociaż jak widzę większość profesorków ma łysinki, więc może coś w tym jest ?
 
 
andiandi84 

Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 20
Wysłany: 2011-07-16, 19:23   

Być może, ale niekoniecznie. Studia to wiek 19-23 lata. W tym wieku najczęściej ujawnia się łysienie dziedziczne. Oczywiście, może to być chwilowe wypadanie włosów związane ze stresem, ale równie dobrze może to być efektem genów. Czy twój ojciec lub dziadek jest łysy lub ma rzadkie włosy ? Jeśli tak, to jesteś w grupie ryzyka. Jeśli nie, to również nie oznacza do końca, że to nie geny. Można zrobić badania w tym temacie.
 
 
bighess 

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-07-17, 08:37   

Dzięki, a możesz mi jeszcze napisać gdzie zrobię takie badania ? Mój ojciec ma takie byle jakie włosy - niezbyt dużo, a jeden dziadek był chyba całkiem łysy, drugi tak pół na pół :-(
 
 
andiandi84 

Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 20
Wysłany: 2011-07-21, 19:53   

Są kliniki, które takie badania wykonują. Poszukaj w necie. Jedna to się chyba nazywa Salve czy coś takiego. Oni zbadają ci głównie poziom wszystkich niezbędnych składników włosów. Jak będziesz miał wszystko OK, to możesz przyjąć, że to łysienie dziedziczne.
 
 
Hertia 

Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 20
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2013-04-15, 15:59   

Raczej stres nie powinien tak działać na ciebie a rozumiem po sesji nie masz takiego intensywnego wypadania włosów? Może inny czynnik to powoduje bierzesz jakieś leki podczas trwania sesji na polepszenie koncentracji? Czy przed studiami miałeś takie problemy jak ktoś wspomniał może to być choroba dziedziczna wiec skonsultuj się z lekarzem.
 
 
xpert 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 39
Skąd: kościan
Wysłany: 2013-04-17, 07:19   

Dowiedz się od ojca, kiedy zaczęło mu się tak robić, prawdopodobnie masz to dziedziczne,

Warto też iść do lekarza specjalisty, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
Jeżeli poszukasz, znajdziesz na forum preparat, który w 2 miesiące daje jakieś już efekty, może on? Zależy od lekarza + czy jesteś na coś uczulony.
 
 
Mari 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-28, 11:46   

Mi od stresu na studiach pojawiły się siwe włosy, więc pewnie masz rację. Myślę, że powinieneś również zadbać o suplementację: magnez, wit. C, wit. D. i dietę ORAZ aktywność fizyczną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant