Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: celiaklia, lysienie, zwiazane

Łysienie związane z celiaklią?
Autor Wiadomość
angela 

Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-03-14, 09:25   Łysienie związane z celiaklią?

Witam

czy ktoś was kochani słyszał o takim związku? Czy celiaklia może mieć wpływ na łysienie? Moja siostra choruje na to, a mi coraz szybciej zaczynają wypadać włosy... Proszę pomóżcie!

PS. przepraszam jak już był ten temat, ale nie znalazłem w wyszukiwarce nic

W googlu znalazłem taki artykuł http://www.prozdrowie.pl/Artykuly/Zdrow ... a-lysienie ale czy to może przeskakiwać miendzy rodzeństwem?
 
 
bambig 

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Warsaw
Wysłany: 2013-03-16, 19:37   

zawsze przeciez facet ma predyspozycje do lysiny.celiakia - mysle ze nie powinna , ale to trzeba z lekarzem od celiaki porozmawiac,czasem bardziej leki niz sama przypadlosc powoduja wypadanie wlosow
 
 
Mari 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-28, 11:41   

Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, chociaż warto omówić swoje objawy z lekarzem najpierw. Może wypadanie włosów jest związane z inną chorobą rozwijającą się w naszym organizmie. Lekarz powinien zlecić odpowiednie badania.
 
 
Wojtek1985 

Wiek: 38
Dołączył: 01 Mar 2021
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-05-24, 13:23   

Celiaklia to choroba autoimmunologiczna w której organizm reaguje na gluten, białko występujące w pszenicy, życie i jęczmieniu. Choroba ta może mieć wpływ na zdrowie włosów, ale przyczyna nie jest bezpośrednio związana z łysieniem. Celiaklia może wpłynąć na stan skóry głowy, co może prowadzić do osłabienia włosów i wypadania. Nie jest ona jednak główną przyczyną łysienia.

Jeśli zauważasz szybkie wybadanie włosów może warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem, którzy pomogą zbadać stan Twojej skóry głowy i włosów oraz pomóc w doborze odpowiedniej kuracji.
 
 
Grzegorz881 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2022
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 2024-04-10, 12:24   

Cóż, związek między celiakią a łysieniem może być bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Celiaklia jest chorobą autoimmunologiczną, która wpływa na przewód pokarmowy, szczególnie na wchłanianie składników odżywczych. Wypadanie włosów może być związane z niedoborami składników odżywczych, które mogą występować u osób z celiakią, zwłaszcza jeśli dieta nie jest odpowiednio zbilansowana lub jeśli nie jest przestrzegana diety bezglutenowej. Zajrzyjcie też apropos wypadania włosów tutaj https://ostrowiecswietokrzyski24.pl/ Znajdziecie artykuł na temat wypadania włosów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant