Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: czy, finasteryd, nie, odrostu, powoduje, prawda, to, wlosow, ze

Czy to prawda, że finasteryd nie powoduje odrostu włosów?
Autor Wiadomość
Mikolaj 

Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Krk
Wysłany: 2014-04-03, 12:24   Czy to prawda, że finasteryd nie powoduje odrostu włosów?

Witam
ostatnio spotkałem się z taka informacją, że stosowanie finasterydu ma sens tylko w przypadku, gdy włosy jeszcze nie wypadły, ponieważ może on jedyni spowolnić proces wypadania łysienia, natomiast nie spowoduje odrostu włosów. Czy to prawda?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-04-03, 18:53   

Niestety, finasteryd i dutasteryd mogą jedynie spowolnić proces łysienia androgenowego, ponieważ zniszczone DHT cebulki włosów są nieregenerowalne. Tego typu leczenie warto więc zacząć w przypadku wystąpiienia pierwszych objawów łysienia typu androgenowego, gdy włosów jest jeszcze na tyle dużo, ze spowolnienie ich wypadania ma sens i daje miarodajne efekty.
 
 
Broder 

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-06-02, 17:05   

Uuuu, to mnie troszkę podłamaliście w tej chwili! Liczyłem, że choć częściowo uda mi się odzyskać utracone już włosy, a tu taka informacja.. Lekarz nie wspominał mi o tym przy wydawaniu zaleceń, a szkoda, bo niebyłbym teraz taki zawiedziony
 
 
Mati 

Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2014-09-13, 21:30   

Bo lekarze jakoś nie lubią wszystkiego mówić.. trzeba ich ciągnąć za język, żeby się czegoś konkretnie dowiedzieć.
Jeżeli masz spore ubytki, powinieneś zdecydować się na przeszczep.. Tylko wybierz dobrą klinikę, bo mnie parę lat temu załatwili tak, że teraz mam dużą bliznę z tyłu głowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant