Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: brak erekcji, proscar

Proscar a brak erekcji
Autor Wiadomość
Robi 

Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-01-09, 12:16   Proscar a brak erekcji

Cześć, jestem zalamany.. Po miesiącu kuracji proscarem straciłem zupelnie zdolność do erekcji. Odstawilem lek już dwa miesiące temu i nadal nie widzę u siebie zmniejszenia intensywnosci skutkow ubocznych, natomiast zamierzony skutek nie zostal osiągnięty. Bylem świadomy, że lek ten może wywołać spadek libido, jednak nie spodziewalem się aż takiego przebiegu sytuacji.
Przechodzil ktoś może przez podobny problem? Jest jakieś skuteczne rozwiązanie? Jak dlugo może się utrzymywać taka polekowa impotencja i czy kiedyś minie? :(
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-10, 21:43   

Działania niepożądane leku niestety mogą pojawić się u każdego i niestety takowe pojawiły się i u Ciebie.
Proscar to nic innego jak handlowa nazwa finasterydu, który to ma za zadanie hamować przekształcanie testosteronu w 5-a-dihydroksytestosteron (DHT) poprzez unieczynnienie odpowiedniego enzymu. Łysienie typu androgenowego jest wywołane głównie zbyt wysokim stężeniem DHT w kapilarach skóry głowy, a także jej wydzielinach - łoju, pocie. Lek ma więc za zadanie zmniejszyć ilość szkodliwie działającego na Twoje włosy dihydroksytestosteronu.
Niestety, jak już zdołałeś się przekonać spadek DHT krążącego we krwi powoduje także spadek libido czy nawet impotencję.
Jeżeli lek jest jedyną przyczyną jej powstania, to jego odstawienie powinno spowodowac ustąpienie skutków ubocznych, gdy tylko enzym zostanie odblokowany, DHT będzie ponownie tworzony.
Nic też dziwnego, że nie widzisz efektów. Minimalny zalecany czas leczenia to 3 miesiace, przy czym zaprzestanie terapii spowoduje nawrót łysienia w przeciągu roku.

Według mnie powinieneś skontaktować się z lekarzem, który konkretniej stwierdzi jak długo działania niepożądane mogą się utrzymywać a także w jaki sposób przyspieszyć eliminację leku z organizmu. Możliwe, ze będzie konieczna zmiana leczenia, jeżeli obecna wywołuje skutki uboczne uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.
 
 
Robi 

Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-01-16, 22:44   

Mój problem chyba powoli znika.. Byłem u lekarza, powiedział ze to samo powinno wkrótce minąć, zalecił dietę bogatą w warzywa i owoce i dużo wody. Sam dołożyłem ćwiczenia na siłowni, bo to takie męskie mi się wydawało i w kilka dni widoczna poprawa - trudno powiedzeć czy samo to mija czy dzięki takiej "terapii", ale puki całkiem to nie minie, to będę ją kontynuował.
A co do proscaru to raczej w przyszłości podziękuję
 
 
Krzysztof 

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-01-17, 08:59   

Stosowałem lek o tym samym składzie co proscar i dla mnie okazał się on rewelacyjny w leczeniu łysienia. Co do libido - rzeczywiście trochę zmalało, ale nie do tego stopnia, żeby mi to przeszkadzało. Lek stosuję cały czas dla podtrzymania efektów leczenia.
 
 
Robi 

Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-01-23, 19:30   

Witam ponownie!
Moje skutki uboczne minęły całkowicie. W następnym tygodniu wybiorę się do specjalisty w celu doprania innej terapii - takiej bez użycia substancji wywołujących spadek libido, bo widocznie u mnie ten skutek się wyjątkowo mocno eksponuje.
Osobom podobnie pokrzywdzonym polecam zaprzestanie terapii i spokojne czekanie, to minie. Myślę, że przyspieszyłem ten proces wcześniej opisanymi metodami, choć dowodów na to nie mam
 
 
MaDek 

Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-03-06, 22:53   

Jak dla mnie lek jest w porządku. Działa nawet dobrze.
A co do problemu - spadku libido w sumie nie zauważyłem. Proscar stosuję go już dość długo, z krótką przerwą - gdy staraliśmy się o dziecko, by zwiększyć szanse na poczęcie.
 
 
Robi 

Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-03-26, 15:57   

Ciężko jest leczyć się na łysienie, nie szkodząc sobie na coś innego..
Wertując strony w Internecie natknąłem się na niepokojący artykuł (http://www.eksmagazyn.pl/wazny-temat/seksowny-temat/okiem-specjalisty/zwiazek-lysienia-z-seksem/). Najbardziej martwiący był fragment, w którym osoba stosująca finasteryd w postaci Propeci nabawiła się impotencji. Lekarzowi pozostało już tylko zaproponować implant prącia, co nie brzmi ciekawie, zwłaszcza dla młodego faceta.
Radzę się więc zastanowić, czy warto ryzykować..
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-27, 21:08   

Jak widać warto czytać ulotki i być dociekliwym, zwłaszcza gdy chodzi o nasze zdrowie. Trzeba się też zastanowić, czy lek rzeczywiście jest nam potrzebny, ponieważ każdy z nich niesie za sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, w tym uszkodzenia wątroby czy jak w tym przypadku impotencji.
W przypadku zaobserwowania wystąpienia działań sie porządanych, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i udac się do lekarza, zgłaszając skutki, które wystąpiły i podejmując leczenie mające na celu zwalczyć powstałe skutki uboczne, jeżeli same nie ustąpią.
 
 
exon 

Wiek: 50
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa/Gdynia
Wysłany: 2017-03-16, 11:22   

O kurka, nie zdawałem sobie sprawy, że ma on takie efekty uboczne ;/
 
 
KamilaNN 

Dołączyła: 04 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-04, 14:11   

Ja planuje brać takie tabletki na wypadanie włosów Follxin - orientuje sie ktoś czy nie będzie to miało wpływu na erekcje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant