Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: choroba, hashimoto

choroba Hashimoto
Autor Wiadomość
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-09, 20:41   choroba Hashimoto

Niewiele osób wie, że ta choroba objawia się między innymi silnym wypadaniem włosów. Oczywiście w głównej mierze choroba dotyka tarczycy, jednak przez ograniczenie jej funkcjonowania pod wpływem toczącego sie, w tarczycy procesu zapalnego, włosy ulegają osłabieniu i w efekcje wypadają. Innymi objawami niedoczynności tarczycy, bo z tym w chorobie Hashimoto mamy do czynienia to tycie, depresje, zmęczenie, bladość, uczucie zimna.
W przypadku podejrzenia o taką chorobę, należy się zgłosić do lekarza, kóry zleci odpowiednie badania i wdroży leczenie.
 
 
Mari 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-28, 12:16   

O, nie wiedziałam :( Dużo się teraz mówi o hashimoto, o nietolerancjach pokarmowych itd. ale na tą informację się nie natknęłam nigdzie, że od tego mogą wypadać włosy.
 
 
basia98 

Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-02-26, 09:55   

Kiedy szwankuje tarczyca, widać to wszędzie. Jednymi ze skutków to sucha skóra i wypadające włosy i to doprowadza do rozpaczy. A najgorsze jest to, że głównie chorują kobiety, które przywiązują ogromną wagę do dobrej kondycji skóry oraz pięknych i gęstych włosów.
Na chwilę obecną leczenie polega na łagodzeniu skutków, mam nadzieję, że to się szybko zmieni :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant