Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: herbata, ile, jaka, pic, wlosy., zielona

Zielona herbata a włosy. Ile pić i jaką ?
Autor Wiadomość
majkami 

Dołączyła: 19 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-07-19, 20:03   Zielona herbata a włosy. Ile pić i jaką ?

Wiele słyszałam, że zielona herbata pozytywnie działa na wypadanie włosów, ale słyszałam też że nie każda i że nie można wypijać więcej niż pół litra dziennie. Macie jakąś wiedzę w tym temacie ?
 
 
alla87 

Dołączyła: 20 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-07-20, 20:53   

Ja kiedyś piłam Gun Powder, ale teraz nie mogę jej nigdzie znaleźć. Kupuje teraz lipton, ale wolałabym sypaną. Ten lipton za dobrze smakuje, a jak coś już za dobrze smakuje, to zazwyczaj traci swoje właściwości. Zielona herbata pomaga mi bardzo nie tylko na włosy, ale na trawienie i wagę, także polecam picie codziennie.
 
 
Genia36 

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-08-24, 06:43   

Odkąd zaczęłam pić zieloną herbatę regularnie, poprawiły mi się nie tylko włosy. Spadła mi waga i lepiej się czuję. Zielona herbata to moim zdaniem najważniejszy element każdej diety. Ja piję Tekanne Ehinacea, ale czasami też z opuncją. Nie tylko są zdrowe, ale również pyszne :-D
 
 
Hertia 

Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 20
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2013-04-23, 14:34   

Nie spotkałem się z zdaniem że zielona herbata działa dobrze i zdrowo na włosy, zatrzymuje ich wypadanie. Wiem że zielona herbata to raczej do odchudzania ale też dla ludzi którzy chcą uprawiać zdrowy tryb życia, to co powoduje że wpływa tak dobrze na włosy?
 
 
xpert 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 39
Skąd: kościan
Wysłany: 2013-04-29, 13:01   

Z tego co mi wiadomo, to zielona herbata, a dokładniej liście zawierają bioaktywne polifenole, które mają właściwości zapobiegawcze wypadaniu włosów. Jednakże osobiście nie jestem do tego przekonany.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-13, 21:04   

Zielona herbata jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, czyli mówiąc krótko - spowalnia procesy starzenia a także "odmładza" nasze komórki.
Nic więc dziwnego, że dzięki piciu zielonej herbaty (ale tej prawdziwej, nie zmiotków w torebkach) oczyszczamy swój organizm z wolnych rodników, niszczących nasze komórki. Taka herbaciana detoksykacja wzmacnia włosy, skórę i paznokcie, przyspiesza pracę trawienną (wzmagając wydzielanie soków trawiennych) czy ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej (wspomagając metabolizm i oczyszczając z produktów przemiany materii organizmu).
Napar zielonej herbaty obfituje we flawonoidy wzmacniające naczynia krwionośne i przeciwdziałające zakrzepom. Regularne picie powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Zielona herbata ma także wiele innych właściwości korzystnie wpływających na stan naszego zdrowia i samopoczucia, a oczywiste jest, że jeśli organizm jest zdrowy, nie zanieczyszczony toksynami i ma wszystkie potrzebne mu do funkcjonowania składniki, będzie budował nam gęste i piękne włosy (i nie tylko!) :)

Inne ważne zalety częstego picia zielonej herbaty to:
-ochrona przed nowotworami
-ochrona zębów przed próchnicą - zawiera fluor


Zachęcam więc do spożywania zielonej herbaty, w optymalnej ilości - 2 - 4 filiżanek dziennie :)
 
 
Baartekk 

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-02, 21:01   

jeśli pomaga to raczej w niewielkim wymiarze
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-05, 10:57   

Myślę, że jest wiele składowych decydujących o kondycji naszych włosów i skóry głowy, a dodatkowo zdrowia włosów nie możemy oddzielić od zdrowia całego organizmu. Najlepiej jest więc podejść do problemu holistycznie i wieloaspektowo - to znaczy wszystkie sposoby typu zielona herbata, drożdże, pokrzywy, czy skrzypy polne a także inne naturalne sposoby stosować razem, dodatkowo dbać o prawidłową dietę, ewentualnie ją suplementować i o odpowiedni styl życia (w tym np. rzucenie palenia, redukcja czy wyeliminowanie stresów, zaprzestanie niszczenia chemicznego czy fizycznego włosów - tu farbowanie, suszenie gorącym powietrzem, kręcenie czy prostowanie włosów, wcieranie żeli itp.). Jeśli przyczyna nie leży w stylu życia i sposobie odżywiania, warto zbadać poziom hormonów, być może to powoduje problem z wypadaniem włosów. Ostatecznie lekarz zaleci odpowiednie leczenie.
Pamiętajmy jednak, że lezczenie powinniśmy zaczynać zawsze od sposobów obarczonych najmniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych - tzn. niefarmokologicznych, a dopiero, gdy upewnimy się, że przyczyna nie leży od strony, którą możemy sami poprawić zmianami w diecie czy trybie życia, powinniśmy sięgnąć po środki farmakologiczne, które zawsze są obarczone ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.
pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant