Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: duzej, ilosci, wlosow, wypadanie

Wypadanie dużej ilości włosów
Autor Wiadomość
krzysiek17 

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-17, 01:15   Wypadanie dużej ilości włosów

Witam, mam 23 lata i od tak mniej więcej od 2,5 miesiąca zmagam się z wypadaniem włosów w dużej ilości, zauważyłem to podczas mycia włosów gdy po namydleniu głowy szamponem miałem bardzo dużo włosów na rękach i po umyciu głowy dwukrotnie w odpływie prysznica był kłębek włosów aż odpływ się przytykał powiększyły mi się też zakola i bardzo przerzedziły włosy. Wcześniej podczas mycia głowy wypadało mi znacznie mniej włosów dopiero właśnie te 2,5 miesiąca temu bardzo nasiliło mi sie to wypadanie włosów.
Wcześniej miałem grube włosy a teraz mam cienkie i cebulki tych wypadniętych włosów są bardzo małe. Włosy najbardziej wypadają mi na koronie głowy, jak poprawiam sobie fryzurę ręką to mam na ręku potem kilka włosów. Dotychczas stosowałem żel i pastę do włosów oraz olejek który to stosowałem w dużych ilościach po umyciu głowy bo miałem suche włosy aktualnie nie stosuję już tych preparatów.
Udałem się miesiąc temu do trychologa i pani doktor powiedział, żebym sobie zrobił morfologię i hormony tarczycy, testosteron, Androstendion, Ferrytyna, Żelazo i wszystko wyszło w normie jedynie Monocyt mało bo 1 a norma jest 5-12 no ale to podobno nieistotne.
Po pokazaniu jej tych wyników powiedziała, że to przez preparaty które nakładałem na głowę ( guma, pasta olejek) i dała mi wcierki, przepisała witaminy i szampon na łojotok bo bardzo mi się skóra przetłuszcza i kazała myć codziennie głowę, tak robiłem przez miesiąc ale żadnych efektów nie zauważyłem skóra głowy nawet później nie była czerwona po stosowaniu wcierek.
Byłem kilka dni temu na wizycie kontrolnej po miesiącu stosowania tych wcierek witamin i szamponu pani doktor popatrzyła kamerką na głowę i powiedziała mi, że nie jest to łysienie androgenowe tak jak jej zasugerowałem bo mój tata jest łysy i powiedziała, ze niema się czym przejmować, że podobno tak ma być i że z wiekiem ma się gorsze włosy i nie będę miał takich jak miałem kilka lat temu a za kilka lat nie będę miał takich jak teraz. I przepisała mi znowu to samo (szampon, witaminy i wcierki). Może trochę ją wprowadziłem w błąd bo jak się pytała ile tych włosów wypada to na początku powiedziałem 20 ona powiedziała, że to mało ale potem się poprawiłem , ze może 40 i ciężko mi to ocenić ale skoro odpływ się zatyka i widzę gołym okiem, że jest ich dużo.
Mnie jednak to martwi bo jak sobie tak policzyłem to jak normalnie myje głowę nie jakoś bardzo delikatnie powolutku to jak myję dwukrotnie głowę to tak lekko ze 60 włosów na dłoniach mam (jak zbiore wosy z odpływu to kłębek mogę z nich zrobić ) no i jak stosuję wcierki to ze 20. Włosy mam o wiele rzadsze niż te 3 miesiące temu. Jak wam się wydaje co jest tego powodem ?
 
 
WitKol 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-02, 08:36   

Cze Krzychu, pierwszy krok masz już za sobą , bardzo ważne jest zasięgnięcie porady lekarza ! Mężczyźni w Twoim wieku często zmagają się z łojotokowym zapaleniem skóry, które może być spowodowane nadmiarem niektórych hormonów, stresem, złą dietą , zbyt dużą ilością alkoholu :evil:
Taka skóra wymaga starannej pielęgnacji oraz odpowiedniego leczenia. Moim zdaniem powinieneś zaufać swojemu lekarzowi i uzbroić się w cierpliwość . Teraz najważniejsze jest pozbycie się problemu z łojotokiem. Schorzenie to powoduje znaczne przerzedzenie włosów, jednak gdy mieszki włosowe nie zostały na trwale uszkodzone przy odpowiednim leczeniu włosy powoli odrastają :) Więc głowa do góry :lol:
 
 
emma47 

Dołączyła: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-24, 23:15   

Popieram, że tu najlepiej zdawać się na diagnozę specjalistów i wyniki badań, bo każdy przypadek jest indywidualny. Pamiętaj też, że leczenie łysienia wymaga czasu i cierpliwości :) Co do ilości wypadania: do 100 włosów dziennie to jeszcze jest norma, taki cykl życia włosa. Istotniejsze jest to czy są one zastępowane przez nowe.
 
 
krzysiek17 

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-28, 23:30   

A czy da się skutecznie wyleczyć łojotok, jakimiś środkami farmokologicznymi ? Bo głowę myję specjalnym szamponem na łojotok i twarz jakimś peelingiem redukującym nadmiar sebum, codziennie myję ale na drugi dzień mam i tak bardo tłustą skórę na czole i głowie, a jak nie umyję głowy codziennie to włosy mam przetłuszczone a na twarzy to jak bym się olejem posmarował.
 
 
Paula 

Dołączyła: 07 Lip 2017
Posty: 9
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-07-07, 08:18   

Zbyt brutalne usuwanie nadmiaru tłuszczu powoduje bunt podobny do efektu jo-jo. Stosowanie płynów ze spirytusem, mocnych szamponów i tarcie mydłem wysusza skórę, ale ucieka z niej woda, nie tłuszcz. Wówczas gruczoły, aby uchronić skórę przed utratą wilgoci zaczynają produkować więcej tłuszczu. Lepiej przemówić do skóry po dobroci: stosując mydło przeznaczone dla skóry wrażliwej oraz szampon do codziennego stosowania. Specjalistyczne szampony oraz mydła przeciwłojotokowe należy stosować nie częściej niż raz w tygodniu.
 
 
Wiki82 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-07-07, 09:59   

W gabinetach kosmetycznych można poddać się zabiegom złyszczania naskórka lub mikrodermabrazji z użyciem podciśnienia . Zabiegi te głęboko oczyszczają pory skóry. Już po kilku wizytach w salonie można zauważyc wyraźne zmiejszenie łojotoku skóry
 
 
krzysiek17 

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-07, 19:14   

No lekarka kazała mi codziennie myć głowę tym szamponem na łojotok. A tych zabiegów kosmetycznych jak mikrodermoabrazja to raczej tylko na twarz a nie na skórę z włosami.
 
 
sofie 

Dołączyła: 24 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Pzn
Wysłany: 2017-09-05, 08:08   

Dokładnie, włosów przetłuszczających nie można też przesuszać, bo wtedy skóra dostaje sygnał, że potrzeba więcej sebum. Tu potrzeba dobrego nawilżenia. Z domowych naturalnych sposobów może pomóc wcierka z kozieradki. Ogranicza przetłuszczanie i nawilża właśnie, poza tym wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.
 
 
Pati 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-09-08, 08:11   

Dla kobiety łojotokowe zapalenie skóry, tłuste włosy to prawdziwy koszmar- każda z nas chce jakoś wyglądać ... Zmagam się z tym i muszę przyznać,że raz jest lepiej raz gorzej. W moim przypadku oprócz preparatów przepisanych przez lekarza bardzo pomocny okazał się być domowy sposób :) mianowicie płukanka z octu jabłkowego. Przygotowanie jest bardzo proste -W szklance wody rozpuszczam łyżkę octu jabłkowego.
Po wcześniejszym umyciu włosów taką miksturę wcieram w skórę głowy i polewam na całą długość włosów pozostawiając do wyschnięcia.Efekty są bardzo zadowalające :)
 
 
basia98 

Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-10-27, 08:36   

hej. wspaniały efekty przyniesie też łagodząca maska do włosów z jogurtu i
miodu. Zadziała ona kojąco, nawilżająco i przeciwgrzybiczo. należy
zmieszać kubeczek jogurtu naturalnego (bez dodatku cukru!) z łyżeczką
miodu naturalnego i wetrzeć go w skórę głowy i włosy. Całość owinąć
przezroczystą folią i pozostawić na 15-20 minut, a następnie umyć i
wysuszyć głowę.polecam :) :) :)
 
 
Ewcia 


Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Sopot
Wysłany: 2018-04-27, 07:39   

Cześć, może powinieneś spróbować diety bogatej w cynk. Pozytywne działanie mają też promienie słońca. Jeżeli pracujesz wewnątrz to polecam spacery przy blasku słońca dla relaksu :)
 
 
AleksandraKosme 

Dołączyła: 29 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-08-29, 17:19   

Najbardziej efektywnym sposobem na wzmocnienie i zagęszczenie włosów są zabiegi kosmetologiczne. To najbardziej efektywna metoda. Przed wykonaniem właściwego zabiegu warto zdecydować się na specjalistyczne badanie – Trichoskopię z komputerową oceną Tricholab lub Trichogram. Stan włosów natomiast poprawią takie zabiegi, Mezoterapia, zwłaszcza Mezoterapia osoczem oraz Karboksyterapia.
_________________
Aleksandra Kosmetolog
 
 
yuola 

Dołączyła: 14 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-19, 11:09   

basia98 napisał/a:
hej. wspaniały efekty przyniesie też łagodząca maska do włosów z jogurtu i
miodu. Zadziała ona kojąco, nawilżająco i przeciwgrzybiczo. należy
zmieszać kubeczek jogurtu naturalnego (bez dodatku cukru!) z łyżeczką
miodu naturalnego i wetrzeć go w skórę głowy i włosy. Całość owinąć
przezroczystą folią i pozostawić na 15-20 minut, a następnie umyć i
wysuszyć głowę.polecam :) :) :)


Jak taka maska może działać przeciwgrzybicznie, jeśli miód to nic innego, jak monosacharydy? :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant