Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: jak, peruke, wybrac

Jak wybrać perukę?
Autor Wiadomość
olda 

Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2013-12-27, 13:08   Jak wybrać perukę?

Witajcie
pewnie jak większość z Was mam problem z łysieniem. Postanowiłam więc nie męczyć się dłużej, lecz zainwestować w njlepszą peruke jaką znajdę.
Problem w tym, że w tym temacie jestem zielona, nigdy nie byłam w perukarni, nie wiem nawet czy peruki są na stałe przyczepiane, czy ściągane. Wiem tylko tyle, że mają zastąpić nasze włosy.
Chciałabym swoje naturalne włosy ogolić na krótkiego jeżyka. Byłam naturalną blondynką, jednak z licznymi siwymi włosami już teraz.
Jaki kolor wybrać? Jaką długość i ułożenie włosów? Czy perukę można czesać? Jak się ją myje?
Będę wdzięczna za wszystkie porady!
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-28, 22:48   

Zastanów się najpierw w której peruce czułabyś się lepiej - syntetycznej czy naturalnej?
Peruka syntetyczna ma kilka zalet. Są to m.in. łatwość pielęgnacji, brak konieczności układania fryzury - takowa juz jest nadana peruce, a także cena - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Do wad należy mała wytrzymałość peruki, mechacenie włosów czy niepodatność na modelowanie.
Zaletami peruki naturalnej jest jej trwałość. W zależności od ceny, która zawsze przekracza 1000 złotych peruki naturalne są lepszej i gorszej jakości. Niestety koszt takiej peruki jest zdecydowanie wyższy, niż syntetycznej.

per.jpg
Plik ściągnięto 14265 raz(y) 26,53 KB

 
 
olda 

Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2013-12-30, 13:06   

Dziękuję za poradę, chyba zdecyduję się na perukę naturalną, chcę móc modelować i czesać włosy jak swoje.
A jak wybrać dobrą perukę naturalną? I jaki kolor włosów jest najlepszy? Jak się o taką perukę dba?
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-02, 11:57   

Jeśli chodzi o kolor czy długość włosów, to jest Twój wybór. Powinnaś iść do specjalistycznego sklepu z perukami i przymierzyć kilka modeli, obejrzeć się w nich i wtedy zdecydować, czy bardziej Ci odpowiada peruka jasna czy ciemna.
W ten sposób powinnaś też wybrać długość włosów, ale jeśli i tak planujesz mieć krótkie, to nie ma sensu wydawać pieniędzy na perukę z bardzo długimi włosami, żeby je potem obciąć. To tak trzeba logicznie podejść do tego.
 
 
olda 

Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2014-01-09, 18:47   

Peruka wybrana :)
W perukarni dowiedziałam się wszystkiego o pielęgnacji takich nowych włosów. Dla siebie wybrałam dłuższe za ramiona włosy w kolorze ciemny blond, naturalne.
Ciężko mi było na początku się przyzwyczaić do czyichś włosów na swojej głowie, ale to minęło :) Dziękuję za wszystkie porady
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant