Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: dieta, dla, najlepsza, odwaznych

Najlepsza dieta dla odważnych
Autor Wiadomość
moniaxxx 

Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-17, 08:11   Najlepsza dieta dla odważnych

Mi włosy znacznie się poprawiły kiedy przeszłam na wegetarianizm. Mięso zakwasza organizm i osłabia. Częściej się choruje, pogarsza się stan skóry i również włosy. Odkąd przeszłam na wegetarianizm, zauważyłam ogromną różnicę. Bałam się strasznie na początku i długo odwlekałam tą decyzję, ale teraz nie żałuję i nigdy nie wrócę do jedzenia mięsa. Za dużo zzyskałam dzięki temu :-)
 
 
Madzia84 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: 2012-02-21, 07:46   

Też się do tego przymierzam, ale to strasznie ciężka decyzja. Poza tymi wyrzeczeniami trzeba bardzo uważnie jeść żeby nie doszło do nierównowagi w organizmie. Też słyszałam, że pomaga na włosy, skórę i paznokcie, ale trochę się tego boję.
 
 
moniaxxx 

Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-21, 09:38   

Niczego się nie bój. Ja też długo zwlekałam z decyzją, wiedząc już prawie rok wcześniej że będę wegetarianką, a teraz żałuję że straciłam rok świetnego samopoczucia i lepszego wyglądu. Mówię Ci ciach i już. Dzisiaj zjadłaś ostatni kawałek mięsa :-)
 
 
alla87 

Dołączyła: 20 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: 2012-10-29, 11:24   

Podziwiam tych ludzi, jednak sama nigdy się chyba nie zdecyduję, a czy na włosy pomaga to nie kwestionuję, ale gwarancji nie masz. Na pewno są łysi wegetarianie ;-)
 
 
argal 

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2012-12-10, 17:17   

Widzę, że tylko panie się wypowiadają w tej kwestii. Może dlatego, że łatwiej Wam zrezygnować z mięsa niż mężczyzną. Moje drogie powód wypadania włosów u mężczyzn to nie jest jedzenie mięsa lecz zupełnie inny.

Dlatego łatwiej zrezygnować kobietom z mięsa, ponieważ nie potrzebują tyle siły i energii.
 
 
bambig 

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Warsaw
Wysłany: 2013-01-29, 21:45   

gdzieś kiedyś czytałem.... ale to była jakaś wstawka, że mu człowieki (ludzie) powinniśmy się odżywiać wg grupy krwi. Jest taki podział i wykaz co dana osoba z dana grupą krwi powinna jeść. Co jej szkodzi, a co nie. Też jest tam bardzo dużo informacji na temat wypadania włosów. Taką książkę napisał chyba jakiś anglik, ale teraz nie pamiętam jak się nazywał ;( ale ze mnie gapa
 
 
tral 

Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-07, 14:34   

Nie jestem taki pewien, czy to takie proste dla mężczyzny.. wydaje mi się to w ogóle nie realne.. nie rozumiem troszeńkę tej idei, skoro mięso ma wiele witamin?
 
 
xpert 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 39
Skąd: kościan
Wysłany: 2013-05-08, 08:11   

Zapewne zrezygnować z mięsa dla osoby, która jada je na codzień nie jest wcale proste, jednak myślę, że się da. Co do tego witamin, owszem posiadają je, jednak też kiedyś o tym czytałem, że to pomaga, jest to 1 sprawa w której nie potrafię Ci obecnie powiedzieć dlaczego.
 
 
Kaziu11 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-06-24, 19:51   

To też zależy jakie i jak zrobione mięso się jada, nie koniecznie od razu mięso musi być przyczyną wszelakich chorób i złego samopoczucia. Trzeba po prostu wiedzieć co i w jakich ilościach jeść. Przede wszystkim nie zbyt dużo tłustych mięs.
 
 
xpert 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 39
Skąd: kościan
Wysłany: 2013-07-30, 15:43   

Nie mówimy, że są przez to choroby, jednak włosy mogą wypadać od tego, ale to tylko może być 1 powód, a wcale nie musi być u każdego. Różnie bywa, różne organizmy.
 
 
Kramal 

Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Wu Wu A
Wysłany: 2013-08-23, 09:58   Re: Najlepsza dieta dla odważnych

moniaxxx napisał/a:
Mi włosy znacznie się poprawiły kiedy przeszłam na wegetarianizm. Mięso zakwasza organizm i osłabia. Częściej się choruje, pogarsza się stan skóry i również włosy. Odkąd przeszłam na wegetarianizm, zauważyłam ogromną różnicę. Bałam się strasznie na początku i długo odwlekałam tą decyzję, ale teraz nie żałuję i nigdy nie wrócę do jedzenia mięsa. Za dużo zzyskałam dzięki temu :-)

Jeżeli jest to coś związanego z zakwaszaniem organizmu, to na pewno proponuje odstawić cukier, który wyjątkowo właśnie zakwasza organizm.
 
 
borysszczak 

Wiek: 44
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Zg
Wysłany: 2013-10-05, 21:30   

I jak tam? Pomogła ci zmiana diety?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-26, 20:40   

Sama zrezygnowałam z mięsa, gdy byłam jeszcze 12-13 latką i nie żałuję, a czuję się świetnie ;)
Włosy jednak mam przeciętne i paznokcie również, więc u mnie to nigdy nie miało z tym związku :) Aczkolwiek ogólna kondycja poprawiła mi sie znacznie a także samopoczucie.

Znam też mężczyzm wegetarian, więc myślę, że tu rolę odgrywa tu tylko przyzwyczajenie żywieniowe ew. światopogląd a nie płeć :)
 
 
Mikko007 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Olechów
Wysłany: 2014-05-23, 21:07   

Czytałem ostatnio nawet, ze nadmierne spożywanie mięsa i niedostateczne spożywanie warzyw i prod. pochodzenia roślinnego sprzyja rozwojowi łysienia typu męskiego..
Ciężko będzie zupełnie zrezygnować z mięsa, ale być moze na dobre by nam wszystkim wyszło jego ograniczenie do 1-2 razy w tygodniu, niedoborów białka nie wyprodukujemy, a mięso w inne dni trzeba będzie zastąpić zieleniną..
 
 
Broder 

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-06-02, 17:13   

Nie narzekajcie, moja żona odkąd się poznaliśmy jest vege i wszystko z nią jest w porządku, zdrowa, silna, ładna :)
Mnie niestety dopadło łysienie... Nie jestem co prawda wegetarianinem, dodatkowo mam predyspozycje po tacie i dziadku, ale mięso jadam z umiarem, tylko poza domem i nie narzekam na jego brak ;) Być może dzięki jego małej dawce nie jestem jeszcze kompletnie łysy
 
 
Pumper 

Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2014-06-14, 21:09   

Zdecydowanie nie zaryzykowałbym tak drastycznej zmiany diety i w sumie - całego życia dla miernej poprawy stanu włosów czy czegokolwiek innego.. Wolę jednak zostać przy diecie białkowej, opartej na pełnowartościowych białkach, umożliwiającej normalny rozwoj miesniom..
 
 
basia98 

Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-11-08, 15:30   

Najważniejsze jest, żeby dieta była zróżnicowana. Niedobór składników odżywczych wpływa niekorzystnie na stan włosów, powodując ich osłabienie i wypadanie.
 
 
leon36 

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-08, 11:29   

Dieta jest bardzo ważna. To co jemy ma ogromny wpływ na cały organizm. Jeśli chodzi o włosy, to poza dietą warto też postawić na jakąś sprawdzoną kurację. Lepiej zacząć zapobiegać zanim już będzie na prawdę za późno.
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-06-02, 09:11   

Jeżeli chcemy zrezygnować z jedzenia mięsa, musimy pamiętać, że organizm dalej potrzebuje zawartych w nim składników, takich jak żelazo czy białko zwierzęce. Składniki te możemy dostarczyć do organizmu jedząc fasolę, grzyby, kalafior, bakłażan, buraki, ziemniaki, orzechy czy soczewicę.
 
 
Sesita 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-06-22, 13:11   

Uważam, że w dzisiejszych czasach jemy stanowczo za dużo mięsa...króluje na naszych stołach praktycznie codziennie, a w prosty sposób możemy przecież je zastąpić roślinami strączkowymi tj. : fasola , groch, soczewica, zielony groszek, bób, które są bardzo dobrym źródłem białka. Zawierają również niezbędne kwasy tłuszczowe , węglowodany oraz sporą dawkę witamin głównie z grupy B :)
 
 
sofie 

Dołączyła: 24 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Pzn
Wysłany: 2017-07-26, 09:44   

No nie wiem... W diecie najważniejsza jest równowaga, a wegetarianizm wymaga jeszcze większego poświęcenia uwagi na to, żeby w tej diecie wszystko było. Ja bym się skupiła na tym, żeby nauczyć się najpierw bilansować dietę bez dodatkowych ograniczeń.
 
 
stifler 

Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Londyn
Wysłany: 2017-11-07, 23:41   

ja aktualnie jestem na keto diecie i spadło mi 5 kilogramów
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-16, 12:29   

zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, ale nie wiem czy ktoś poruszył temat witamin w trakcie stosowania diety. Moja znajoma lekarka podpowiedziała mi, żebym podczas stosowania diety zakupiła sobie witaminy do połykania. Bez diety organizm czerpie witaminy z różnego rodzaju jedzenia które spożywamy, natomiast w trakcie ograniczania spożywania różnych pokarmów ograniczamy również przyjmowanie witamin w naturalny sposób... trzeba więc troszkę dopomóc stosując tabletki z witaminami.w każdej drogerii są też takie witaminy do rozpuszczsania w wodzie... one też są ponoć dobre :-)
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-16, 12:32   

Cytat:
ja aktualnie jestem na keto diecie i spadło mi 5 kilogramów

_____________
Stifler --> ja kiedyś byłam na diecie dukana i schudłam 5 kg, ale wszystko mnie bolało i włosy sie bardzo osłabiły
 
 
Emi 

Dołączyła: 12 Paź 2017
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-21, 13:21   

Cytat:
No nie wiem... W diecie najważniejsza jest równowaga, a wegetarianizm wymaga jeszcze większego poświęcenia uwagi na to, żeby w tej diecie wszystko było. Ja bym się skupiła na tym, żeby nauczyć się najpierw bilansować dietę bez dodatkowych ograniczeń.

Zgadzam się z przedmówczynią. Wydaje mi się, że najpierw najlepiej zbilansować dietę, żeby była równie bogata w owoce i warzywa, jak i w mięso.
 
 
Paula 

Dołączyła: 07 Lip 2017
Posty: 9
Skąd: Sopot
Wysłany: 2018-07-23, 09:38   

No dokładnie nie popadajmy ze skrajności w skrajność :)
 
 
Sesita 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-09-07, 09:38   

Z własnej autopsji polecam dietę dr Dąbrowskiej. Może troszkę kalorię są zbyt bardzo ograniczone, ale czuję się teraz lepiej, a przy okazji można zrzucić parę kg.
 
 
Wiki82 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-10-12, 12:03   

Ograniczone? Tam w ogóle nie ma kalorii. Poleci ktoś coś mniej inwazyjnego?
 
 
Lysostres 

Dołączył: 10 Maj 2022
Posty: 6
Skąd: Poland
Wysłany: 2022-05-10, 15:52   

Mięso zakwasza organizm xD Całe to zakwaszenie, to pseudonauka - a nikt tak nie zniechęca do wegetarianizmu, jak wege wojownicy, którzy każdą ciemnotę wcisną, byle było na ich.
 
 
Grzegorz881 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2022
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-05-27, 10:24   

Lysostres napisał/a:
Mięso zakwasza organizm xD Całe to zakwaszenie, to pseudonauka - a nikt tak nie zniechęca do wegetarianizmu, jak wege wojownicy, którzy każdą ciemnotę wcisną, byle było na ich.


Dlaczego mówisz, że zakwaszenie organizmu to pseudonauka ? Moim zdaniem tak nie jest. Co do wege, to owszem, nie jest to do końca dobre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant