Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: co, dziecko, lysienie, ma, moje, plackowate., robic

Moje dziecko ma łysienie plackowate. Co robić ?
Autor Wiadomość
kaslaz 

Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-07-27, 20:13   Moje dziecko ma łysienie plackowate. Co robić ?

Witam Kochani,
Mam straszny problem. Jak już wspomniałam w temacie, u mojego synka zdiagnozowano łysienie plackowate. Wyglada to strasznie. Robią mu sie łyse placki na głowie, dzieci się z nim nie chcą bawić, boją się że jest chory. Pomóżcie, jeśli znacie coś skutecznego na to paskudztwo.
 
 
malamelfi 

Dołączyła: 22 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-08-01, 06:44   

Łysienie plackowate to tragedia. Wiem bo koleżanka na takie coś choruje. Nie żebym Cię straszyła, ale to może przewijać się przez całe życie, ale czasami kończy się w najmniej spodziewanym momencie. Z tego co pamiętam, to leczy się to kortizonem. Czasami to samo ustępuje i wydaje się, że wszystko jest OK, ale po jakimś czasie znowu powstają łyse placki. Koleżanka teraz nosi peruczkę, bardzo ładną, zgrabną, w ogóle tego nie widać, że ją nosi.
 
 
Ewa 

Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-20, 08:39   

Do Kaslaz:

Nie załamuj się. U mnie było podobnie. Mój 11-to letni syn przez prawie 2 lata systematycznie łysiał, rozpoznano łysienie plackowate- choroba postępowała gdy stres narastał, po ponad roku braku jakichkolwiek efektów nastąpił przełom. Zostało zastosowane następujące leczenie: Dermatolog -przepisał płyn DERMOVATE (steryd) tylko na receptę ok 15 zł (wcześniej stosowano o wiele droższe różne preparaty) gastrolog- poradził podawanie witamin w tym A E i multiwitaminy dawka wg zaleceń lekarza ponadto syn odbył wizytę u psychologa w tym razem z rodzicami. Obecnie na wszystkich łysych plackach wyrastają włosy po trzech miesiącach leczenia.

Margo w innym poście też opisała jak ona z tego wyszła: http://lysienie.net/3mutn...go-vt55.htm#147
 
 
alicja 

Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-04, 10:12   

czy po tym leczeniu syn w przyszłości np. okres dojrzewania czy wiek młodzieńczy będzie miał problemy? Czy ta choroba może wrócić? Obawiam się, że przez to łysienie wcześnie straci włosy....

daj znać jak się czuje syn.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant