Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: lupiez

Łupież
Autor Wiadomość
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-14, 21:04   Łupież

Łupież jest chorobą skóry głowy. Chyba każdy wie, w jaki sposób się objawia - na naszych włosach pojawiają się biało-szarawe, drobne płytki skóry, które mogą spadać również na ubranie, powodując, że przestajemy czuć się komfortowo sami ze sobą. Łupieżowi często towarzyszy łojotok. Łupież może prowadzić do utraty włosów! Często wraz z ich wypadaniem, łupież i łojotok staje się mniej intensywny.

Przyczyny łupieżu są różne. Może to być np. infekcja grzybicza skóry głowy, brak cynku w organizmie (wynikły z niedostarczania go z dietą), zmiany hormonalne. Efekt jest zawsze ten sam - nadmierne złuszczanie się naskórka skóry głowy.

Łupież sam w sobie nie zabija, jednak utrata włosów też nie, a każdy z nas chce się tego pozbyć. Ważne, by szybko przyjąć strategię, by łupież nie przyjął groźniejszej i trudniejszej do wyleczenia postaci.

Na początek spróbujmy kupić w aptece dobry szampon przeciwłupieżowy. Włączmy do diety zdrowe, niskoprzetworzone produkty a także koniecznie nienasycone kwasy tłuszczowe - łykajmy tran, jedzmy tłuste ryby, sałatki doprawiajmy oliwą z oliwek. Czemu to ma służyć? Witaminy A, D, E i K są rozpuszczalne w tłuszczach, więc tylko w takiej formie są przyjmowane przez nasz organizm. Jak wiemy, witamina E jest tzw. witaminą młodości.
Jeśli te dwa proste kroki wyleczą nas z łupieżu to super!

Jeśli natomiast objawy nie ustąpiły, lib nasiliły się, należy udac się do dermatologa, bo możliwe, że problem leży po stronie hormonów.

W zdecydowanej większości przypadków na łupież wystarcza dobry szampon :)


 
 
Emi 

Dołączyła: 12 Paź 2017
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-09, 13:41   

Witam! Niestety i mnie dotyka problem łupieżu. Sypiące się biale płatki z głowy spędzają mi sen z powiek..... ciagle się stresuję tym, czy w pracy lub wśród znajomych ktos nie zauważy, że mam łupież. zakupiłam sobie już specjalny szampon przeciwlupiezowy i stosuję go jak do tej pory regularnie każdego dnia... ale nie wiem czy to coś pomoże. Jak ktoś ma podobny problem to proszę o jakaś wskazowke/poradę co zrobić z tym okropieństwem......
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-04-18, 07:45   

Cześć, szampon szamponowi nierówny. Jeśli jeden Ci nie pomoże trzeba spróbować drugiego. Istnieją także domowe sposoby na łupież np. napar z tymianku. Przygotowanie tego specyfiku jest bardzo łatwe po prostu łyżeczkę tymianku zalej wrzątkiem, po ostudzeniu wmasuj w skórę głowy. Nie spłukuj! Daj znać czy coś się poprawiło :)
 
 
Emi 

Dołączyła: 12 Paź 2017
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-01, 15:50   

Trochę się poprawiło, ale to tylko i wyłącznie dzięki pomocy dobrych specjalistów.
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-20, 10:16   

Co dokładnie Ci przepisali? Jak pomogli?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant