Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: cud, kokosowy, natury, olej

Olej kokosowy - cud natury
Autor Wiadomość
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-14, 20:19   Olej kokosowy - cud natury

Dziś chciałam napisać o zaletach oleju kokosowego w kontekście naszych włosów.
Zauważyliście być może jaie piękne są włosy Hindusek. Ich sekretem jest właśnie pielęgnacja za pomocą oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia.
Jako jeyny olej przenika wgłąb włosa, nadając mu jednocześnie elastyczność, jak i wytrzymałość, a to za sprawą obecności kwasu laurynowego.
Jak stosować olej? Najlepiej przed myciem włosów nałozyc go na całą długość włosów, odczekać pół godziny a następnie umyć włosy.
Olej kokosowy jest polecany również o smażenia a także jako balsam do ciała, więc z pewnością powinien się znaleźć w każdym domu!
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-30, 12:31   

Warto też wspomnieć, że olej kokosowy jest najlepszym, bo naturalnym filtrem UV, o wartości ok. 10-20 SPF.
Warto więc latem zastąpić odżywki olejem kokosowym, co pozwoli uchronić pasma przed szkodliwym wpływem promieniowania UV a także wzmocnić ich blask i poprawić jakość włosów.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-04, 17:22   

Od jakiegoś czasu olejuję włosy tymże kokosem i muszę powiedzieć, że zauważam ciekawe efekty - włosy są bardziej błyszczące i nie rozdwajają się tak bardzo.
Dziś mam zamiar przetestować maseczkę kokosowo-jajeczną z uwagi, że przypadkiem stłukłam dwa jajka, a do jedzenia się już one nie nadają, postanowiłam wykorzystać je w ten sposób. Zobaczymy jakie będą tego efekty ;)
Przypomnę, że jajo kurze (gł. żółtko) jest zawiera pełnowartociowe białko, bogate w różne aminokwasy, więc zadziała jak odżywka białkowa. Mam taką nadzieję przynajmniej :)
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-10, 22:56   

Zauważyłas efekty?
Kiedyś stosowałam samo jajo i pamiętam, że włosy nieprzyjemnie pachniały ale były ładniejsze. Sam zabieg nie należał do przyjemnych więc porzuciłam te praktyki..
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-17, 11:58   

Muszę przyznać, ze jestem pozytywnie zaskoczona! Od zabiegu minął już dłuższy czas a jego efekty nadal są widoczne. Oczywiście najlepsze były od razu po zmyciu tej maseczki, ale teraz też widzę, że włosy są mocniejsze i mają wyraźnie większy blask i sprężystość.
wada jest taka ze jak maseczka zaschnie na głowie, włosy bardzo "ciągną" przy każdym ruchu głowy, ale da się to przeżyć. My slę, że raz w miesiącu warto zdecydowac sie na ten zabieg.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant