Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: minoxidil

Minoxidil
Autor Wiadomość
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-28, 20:54   Minoxidil

Jest to lek (pochodna pirymidyny), stosowany w leczeniu łysienia. Ma silne działanie obniżające ciśnienie krwi, więc jego stosowanie powinno być kontrolowane przez lekarza.
Minoxidil stosuje się miejscowo na skórę głowy. Działa on poprzez rozszerzenie naczyń skóry głowy i zwiększenie przepływu przez nie krwi, dzięki czemu mieszki włosowe są dotlenione i odżywione a proces ich miniaturyzcji zostaje zatrzymany.
A czym jest ten proces miniaturyzacji? Jest to proces osłabiania włosów do tego stopnia, że tworzą jedynie słabo widoczny meszek. Minoxidil ma za zadanie nie tylko zahamować postęp miniaturyzacji, lecz wręcz go odwrócić do tego stopnia, by włosy wróciły do normalnych rozmiarów.
Działanie leku widać już po ok. 2-3 msc stosowania, jednak by doczekać się znacznej poprawy, na terapię musimy poświęcić przynajmniej rok.
Jakie leki zawierają minoxidil?
Najbardziej znany jest chyba Loxon 2% lub 5% - procent wskazuje na zawartość substancji czynnej w preparacie. Inny lek to np. Piloxidil.
 
 
Krecik 

Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: chechło
Wysłany: 2014-08-22, 20:55   

Jaki lek z tą substancją najbardziej opłaca się kupić?
Chodzi mi o cenę w stosunku do zawartości - tzn ile w danym leku kosztuje mnie 1% stężenia minoxidilu.
Leki na łysienie nie należą do najtańszych, więc trzeba się liczyć z każdą złotówką, proszę więc obeznanych z cenami o odpowiedź
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-08-30, 11:31   

Najlepiej jest znaleźć w swoim miecie tanią aptekę i zapytać farmaceuty który z leków jest najłatwiejszy do podziału, najrównomierniej rozmieszczony w tabletce środek aktywny i najtańszy.
Niestety nie stosowałam żadnego z środków, więc nie mogę nic polecić, ale w aptece z pewnością będą wiedzieli co jest najchętniej kupowane.
Oczywiście dobrym źródłem informacji jest też dermatolog.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant