Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: placek

Placek
Autor Wiadomość
ja12345 

Wysłany: 2016-12-09, 19:29   Placek

Witam, mam 16 lat i wielki problem, przez który czasem odechciewa mi się żyć. Otóż mam z tyłu głowy (na środku) takiego "placka". Rosną mi w tym miejscu włosy, ale jest ich tam dużo mniej. Wygląda to mniej więcej tak:

http://i.imgur.com/SZwf5II.png

Na szczęście teraz kupiłem maszynkę i strzygę ten tył głowy i boki co 2/3 dni, wtedy troszkę mniej to widać. Ale jak np. zostawiłbym włosy te 2 tygodnie bez strzyżenia to byłaby tragedia (jeszcze niedawno przeżywałem ten koszmar...). I jeszcze jak zaświeci słońce to po prostu tragedia. Teraz jest zima i jakoś zakrywam to kapturem (mam taką bluzę specjalną ze sztywnym kapturem), ale boje się myśleć co to będzie w lecie jak będzie trzeba w koszulce chodzić...

Mam to mniej więcej 5 lat, zaczęło się gdy miałem 10/11, ale wtedy tak się tym nie przejmowałem, ale teraz wiadomo, dziewczyny, kumple. Jestem ładny (oczywiście nie chwaląc się), jakimś ideałem nie jestem, ale patrząc na nagrania na których jestem, zdjęcia czy patrząc w to lustro naprawdę podobam się sobie. Dziewczyny też widzę zwracają na mnie uwagę, patrzą się na mnie itp. TYLKO TEN CHOLERNY PLACEK :(

Da radę coś z tym zrobić?? Owoce, jakiś szampon czy coś??

P.S. Na koniec dodam, że u niektórych chłopaków widzę też na środku głowy z tyłu takie rzadkie włosy w tym jednym miejscu, ale u nich jest tych włosów zdecydowanie więcej, tylko ja mam taką "dziurę"...

BARDZO PROSZĘ O POMOC! :(

basia98 

Wysłany: 2016-12-29, 10:27   

Przyczyn problemów z włosami jest bardzo dużo. Mogą je spowodować przyjmowane leki, infekcje czy choroby ogólnoustrojowe. Proponuję wizytę u dermatologa, który obejrzy łyse miejsce na głowie i z pewnością coś doradzi.

dadus 

Wysłany: 2017-02-02, 20:51   

Tak dermatolog powinien to zobaczyć i powiedzieć dokładnie o co w tym wszystkim chodzi. Spróbuj może jakichś kuracji, które można kupić w aptece. Jeżeli wzmocnisz skórę głowy to włosy powinny zacząć rosnąć mocniejsze i gęstsze. Ja robiłem kurację Vichy Dercos Aminexil i mi pomogła, ale miałem trochę inną sytuację - poczytaj może akurat też pomoże :)

ja12345 

Wysłany: 2017-02-08, 20:37   

Tak to wygląda.

leon36 

Wysłany: 2017-02-11, 16:56   

Tak jak ktoś pisał wcześniej, kuracja może pomóc. Nie jest to duży koszt, a warto spróbować. Raczej stawiałbym na preparat o skuteczności potwierdzonej klinicznie.

TOMEK456 

Wysłany: 2017-03-28, 14:15   

A mi się wydaje, że taka Twoja uroda i należałoby się z tym pogodzić. Ewentualnie zapuść włosy, aby były dłuższe.

Kidler 

Wysłany: 2017-05-18, 12:37   

Ja zdecydowanie zapuściłbym włosy w takiej sytuacji.

Odpowiedz do tematu