Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: propecia, tycie

Propecia a tycie
Autor Wiadomość
Radko 

Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-30, 14:10   Propecia a tycie

Cześć,
od roku stosuję lek o nazwie Propecia i zauważyłem znaczny przyrost masy ciała. Początkowo nie byłem tym zaniepokojony, jednak obecnie, gdy moje BMI zagraża zdrowiu zacząłem szukać przyczyny. Trzy miesiące byłem na niskokalorycznej diecie, dodatkowo zacząłem chodzić na basen, a waga jak rosła, tak rośnie.
Moje podejrzenia padły więc na ten lek. Jaka jest szansa, że tycie jest spowodowane jego stosowaniem? W jaki sposób mogę je zahamować? Nie chcę zupełnie ostawiać leku bo zauważam jego pozytywne efekty na swojej głowie.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-30, 18:58   

Według mnie nadal spożywasz więcej, niż potrzebuje Twój organizm, ponieważ w innym wypadku nie gromadziłby tego w postaci tłuszczu - niestety, ale z powietrza się nie tyje. Rozumiem, że niektóre leki, w tym ten który stosowałeś ze względu na hamowanie DHT ma prawo zwiększyć Twoją skłonność do tycia, jednak skłonność nie przerodzi się w kilogramy, gdy Twój bilans energetyczny każdego dnia będzie mniejszy lub równy 0. Więc jeśli zjesz trochę więcej - warto się poruszać, by te nadprogramowe kalorie nie przekształcły się w nadprogramowe kilogramy.
Moim zdaniem żal jest rezygnować z leku, który działa, a którego trzeba brać przewlekle, by utrzymać jego działanie jeśli można skutecznie zapobiec tyciu stosując odpowiednią dietę.
Myślę, że łatwiej zapanować nad kaloriami, niż znaleźć inny skuteczny środek na porost włosów zwłaszcza, że jest to po prostu jeden z wielu leków opartych na działaniu finasterydu, więc jego zmiana na finasteryd pod inną nazwą nie ma sensu..
Mam nadzieję, że Cię to zmotywowało do pracy nad własną dietą!
 
 
Robi 

Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-01-30, 19:13   

Stosowałem ten lek, pod inna nazwą, ale jednak.. Sam nie zauważyłem tycia u siebie ale to chyba nie znaczy, że nie wystąpiło jako skutek uboczny u Ciebie.. A zauważyłeś byćmoże u siebie jakieś inne skutki uboczne? Ja zmagałem się z całkowitym brakiem erekcji, po odstawieniu leku zaburzenie to minęło (nie od razu...). Niestety dla mnie takie skutki uboczne sa nie do zaakceptowania i niesety nie mogę z nimi walczyć, Ty z tyciem masz o tyle dobrze, że jesteś w stanie kontrolowac to ile jesz i ile się ruszasz.
Poza tym nie zauważyłem u siebie niestety efektów leczenia,a Ty widzisz i tu też duży punkt dla działania leku w Twoim przypadku, ja bym w t5akiej sytuacji nie zrezygnował z leczenia, a raczej z jedzenia
pzdr
 
 
Radko 

Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-02-01, 20:23   

To ja już nie wiem z czego mam zrezygnować, by schudnąć lub choć przestać tyć..
W każdym razie dziękuję za cenne porady, zdecydowałem się nie odstawiać leku, zainteresuję się za to tematem odchudzania..
Inne skutki uboczne hmm raczej nie, nic takiego co mógłbym zauważyć nie wystąpiło, poza tym przyrostem wagi
Libido jest w zupełnym porządku :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant