Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: na, wlosy, zelatyna

Żelatyna na włosy?
Autor Wiadomość
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-11, 21:04   Żelatyna na włosy?

Słyszeliście coś o żelatynowaniu włosów?
Usłyszałam dziś o tym na przystanku, siedząc obok rozmawiających dziewczyn w wieku +/- 15 lat ;)
Jetem ciekawa czy to jakiś wymysł nastolatek/trick kosmetyczny czy to rzeczywiście może pomóc włosom?
I jeżeli tak to na co to pomaga i w jaki sposób się stosuje?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-20, 20:14   

Słyszałam o żelatynowaniu włosów, ale jest to zabieg kosmetyczny a nie zdrowotny;)
Wręcz może nawet szkodzić naszym włosom. Po zabiegu płukania włosów w gorącym roztworze żelatyny włosy mają stać się bardziej sypkie, gładkie i miękkie i ponoś tak rzeczywiście jest dopóki nie przesadzi się z częstością tego zabiegu.
Może on powodować spotęgowanie działania szkodliwych czynników i doprowadzić do wzrostu łamliwości włosów i je wysuszać.
Zalet pod względem zdrowotnym niestety brak.
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-20, 20:35   

Czyli nie warto próbować ;)
A może warto ale na jakąś okazję kiedy włosy mają się prezentować, ale na pewno nie od tak rutynowo.
Myślałam, że to kolejny sposób na piękne mocne włosy
 
 
Bożenia 

Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Centrum
Wysłany: 2015-03-14, 20:23   

Słyszałam inną opinię - mianowicie, że żelatyna dobrze zabezpiecza włosy i ich końce przed czynnikami zewnetrznymi w tym zapobiega rozdwajaniu.
Ma to działąć, jako swego rodzaju nawilżaczo-silikon czy coś w tym rodzaju. Nie wiem czy warto próbować, może alternatywą jest płukanka z siemienia lnianego?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-03-14, 20:56   

Siemię jest chyba epszym pomysłem, dodatkowo może podkręcić skręt i dodać blasku włosom :)
Najlepiej gotować je na mleku, wtedy jest dodatkowo wzbogacowne w proteiny mleka, co jeszcze lepiej odżywia włosy
 
 
Bożenia 

Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Centrum
Wysłany: 2015-03-14, 21:21   

nie wiem czy będzie mi się chciało babrać w tym kleiku, pamiętam go z dzieciństwa gdy mama gotowała tacie - ciągnął się strasznie i kleił do wszystkiego.
Boję się, ze nie domyję potem włosów.
można np. nałożyc go na same końcówki? jak długo taki kleik moze stac w lodówce?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-04, 19:46   

Hmm kleik jest raczej trwały - myślę, że z powodzeniem możesz go trzymać około 4 dni w lodówce.
Mozna nakładać na same końce, ale oczywiscie najlepiej robić to na całą długość włosów. Jeśli masz skłonność do kręcenia, siemię podkreśli skręt.
 
 
Bożenia 

Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Centrum
Wysłany: 2015-04-04, 20:39   

Ostatnio trzymałam glutka tydzień i chyba się jeszcze nadawał - szczerze mówiąc zro biłam go i zupełnie o nim zapomniałam. Wykorzystałam go z powodzeniem, więc myslę, że tydzień to spokojnie może stać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant