Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: wlosow, wypadanie

Wypadanie wlosow
Autor Wiadomość
Mikołaj18 

Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 5
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-01-27, 16:24   Wypadanie wlosow

Witam,
Mam 18 lat i od stycznia tego roku zaczęły strasznie wypadać mi włosy oraz szybko staja sie tłuste po umyciu głowy... Skóra głowy jest strasznie czerwona oraz niemiłosiernie swędzi.
Byłem u dermatologa który stwierdził stan zapalny oraz zlecił badanie krwi,tarczycy oraz żelaza. Wszystko było w normie.... Stosowałem rownież preparat który mi przepisal dermatolog i stwierdził ze już skóra głowy nie jest zaczerwieniona, ale niestety się mylił bo nadal jest tak jak było na samym poczatku...
Utworzyly mi sie straszne zakola ,muszę tutaj wspomnieć, że mój tato oraz dziadek zaczęli powoli łysieć odpowiednio w wieku 45 i 40 lat...

pomocy!!!!
 
 
szalonydog 

Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-31, 22:23   

Stosowałeś już jakieś preparaty? Smarowałeś czymś głowę? Jako młodzieniec używałeś/używasz jakiś produktów w stylu żelu, lakieru?
 
 
Mikołaj18 

Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 5
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-01-31, 22:43   

już wszystko wiem, tak jak napisałeś szalonydog. Udałem się do prywatnego dermatologa, który tak mi się przynajmniej wydaje zna się na rzeczy. Wypytał mnie o wszystko i na pierwszy rzut oka wygląda, że to nie przez genetykę mi te włosy wypdają tylko przez szampon do włosów, który stosuję. Posiada jakiś składnik, który źle wpływa na włosy i tak naprawdę nie powinno go tam być, zdaniem pana dermatologa.

tak więc podsumowując... dzięki za pomoc,
 
 
zefir 

Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Malbork
Wysłany: 2013-02-21, 21:04   

cześć. Wracam właśnie od dermatologa i nie muszę chyba dodawać z jakim problemem..... mam przed sobą alpicorte i łudzę się nadzieją ,że pomoże. Może jest coś co pomaga? radźcie!! pozdrawiam i czekam z niecierpliwością ;(
 
 
kaska77 

Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2013-02-22, 18:24   

Zefirek -witaj serdecznie
hmm- jakby to napisać Alpicort E stosowałam, tyle,że u mnie nie poskutkował .aaaaale- reakcja organizmu jest sprawą indywidualną. Jestem ciekawa jakie miałaś wyniki badań hormonalnych, bo Alpicosrt zawiera żeńskie hormony i te wcierane mają zahamować wypadanie. Jedna uwaga. Jeśli już zdecydujesz się na wcierania - to bądź konsekwentny. Nie możesz zrażać się ty, że po samym wcieraniu i masażu skóry głowy, wypadnie więcej włosów-to normalne podczas wcierania różnych specyfików. Te włosy tak czy tak by wypadły.
Znam dziewczyny, którym Alpicort bardzo pomógł. Musisz też wiedzieć, że nie można go stosować przez wieki--bo to w końcu sterydy
Życzę z całego serducha powodzenia w kuracji
Napisz jeszcze jak Ci idzie- pozdrowieńka
 
 
olga_mala 

Dołączyła: 05 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-05, 23:09   

Cześć wszystkim
Od jakiegoś czasu wypadają mi włosy, byłam u lekarza ale mnie zbył. Powiedział, żeby mu nie zawracać głowy problemami których nie ma. Na moje pytanie czemu mi włosy wypadają, powiedział że wszystkim wypadają, a ja jestem przewrażliwiona. Poczułam się okropnie, bo mi te włosy naprawdę wypadają. Nie miałam nigdy problemów z włosami, ani ze skórą głowy. Może mi ktoś podpowie od czego te włosy lecą, do lekarza jakoś straciłam serce.
Pozdrawiam
 
 
szalonydog 

Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-05, 23:10   

Cześć, ale trafiłaś na konowała. Lekarze generalnie lekceważą wypadanie włosów, ale ten twój to jakiś popapraniec. Popytaj się wśród znajomych, przyjaciół o jakiegoś dobrego dermatologa. Nie musisz mówić, że to dla ciebie, nie muszą wiedzieć. A z lekarzem lepiej się spotkać, bo powodów dla których włosy wypadają jest całe mnóstwo, np. stres, leki, zatrucie metalami ciężkimi, zaburzenia metabolizmu, zaburzenia hormonalne, palenie papierosów, po porodzie też wypadają. Jak widzisz jest tego trochę. Popytaj o tego lekarza, a jak nie będzie mógł ( albo chciał) ci pomóc, to idź do następnego. Nie poddawaj się, im szybciej znajdziesz przyczynę, tym szybciej zaczniesz leczenie i uratujesz więcej włosów. Trzymam kciuki.
Powodzenia
 
 
bambig 

Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Warsaw
Wysłany: 2013-03-06, 23:55   

Od kilku lat moje włosy wypadają i są coraz bardziej suche. Mam rzadkie włosy, a dermatolog, powiedział że mam martwe włosy. Czy wie ktoś coś na ten temat?? Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ fryzjerka powiedziała, że takich włosów nie da się odratować. pomóżcie....
 
 
monia 

Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: n/n
Wysłany: 2013-03-08, 12:29   

witam wszystkich. Ja z problemem wypadania wlosow borykałam sie przez 8 lat,chodzilam do roznych dermatologow, wcieralam rozne preparaty we wlosy na ktore wydalam kupe kasy, od stycznia tego roku leczylam sie u endorkynologa, nikt nie potrafil mi pomoc, wyniki z wszystkich badan za kazdym razem byly dobre i lekarze nie wiedzieli skad bierze sie przyczyna ze ona tak wychodza. Po tych 8 latach juz mialam naprawde dosyc, nie wierzylam nic, przeczytalam na forach wszystko co kto pisal, stosowalam juz prawie wszystko. Az tu nagle pewnego dnia tata zarejestrowal mnie do swojego ogolnego lekarza, powiedzial ze bardzofajny lekarz i zebym przynajmniejsz szla do niego zapytac co mam robic dalej, no wiec poszlam, chociaz nie liczylam na to ze ogolny lekarz moze mi pomoc. Lekarz dal mi taki przepis.... skrojic w plastry 2 wielkie cebule, kupic sobie cwiartke wodki 40% i polową tej cwiartki zalac tą cebule w slojiku i zakrecic, zeby postala z jeden dzien. raz w tyg wetrzec ten wywar w skore glowy na 15min i przykryc czepkiem foliowym i recznikiem, po tym umyc glowe ale nie zadnym szamponem tylko szarym mydlem. a raz lub 2 razy w tyg rozbic jajko do szklanki, dodac dużą lyszkę olejku rycynowego i na glowe i wlosy to nalozyc na od 30 min do godziny, tez pod czepek. powiedzial ze na 200% jest pewny ze mi to pomoze, ja tak szczerze nie wierzylam no ale postatnowilam sprobowac. Wczesniej zanim to nalozylam to od 2 tyg stosowalam szampon na wypadanie seboradin. zrobilam mieszanke, postala w sloiku jeden dzien i potem nalozylam tak jak mowil, po czym umylam glowe ale tym szamponem bo mydla szarego nie mialam. Po tym szamponie ciezko rozczesac wlosy wiec nalozylam odzywke z pantina i splokalam ją. No i czekam na efekty.... minol tydzien zrobilam kuracje znowu i sama nie potrafilam w to uwierzyc! po drugiej kuracji wlosy mi nie wyszly... przy myciu wypadly moze dwa a przy czesaniu po myciu zero! bylam w szoku, od 8 lat nie mialam takiej sytuacji zeby wlosy trzymaly mi sie glowy! czeslalam je ciagle glaskalam ciaglam bo nie moglam uwierzyc ze sie trzymaja. Minil juz miesiac i włosy sie trzymią jestem szczesliwa bo naprawde moj problem byl bardzo wielki, to nie bylo normalne wypadanie do 100wl dziennie, wiem cos o tym bo jestem fryzjerka. dziewczyny polecam to co napisalam prosze sprobujcie! na bok wszystkie sklepowe szampony. Wodka i cebula to zloty srodek!aha i dodam ze ta mieszanka powinna wystarczyc na kilka razy , a potem z drugiej polowy cwiartki mozna zrobic tak samo koleją. I myjcie albo szarym mydlem albo tym szamponem seboradin. Ja juz ta kuracje bede stosowac zawsze, wole dmuchac na zimne i nie pozwole zeby ten problem do mnie wrocil, za dlugo sie z tym meczylam, a cebula jak kazdy wie ma dobre dzialanie na wszystko wiec nie zaszkodzi nawet jej nadmiar, a alkohol jest dodawany i tak do tych wszystkich preparatow na wypadanie ktore są w aptece!. Dodam jeszcze ze po jajku i olejku rycynowym moje wlosy są gladsze i lsnią. polecam jeszcze raz!!! sprobujecie i piszcie opinie. pozdrawiam serdecznie Monika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant