Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: przedwczesne, siwienie

Przedwczesne siwienie
Autor Wiadomość
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-24, 10:41   Przedwczesne siwienie

Naturalnym procesem zachodzącym w organizmie starszych osób jest siwienie włosów. Jeżeli jednak siwe włosy pojawiają się u dzieci czy młodzieży, świadczyć to może o chorobie.
Jedną z najczęstszych chorób wywołującą przedwczesne siwienie jest nadczynność tarczycy. Wykrycie tej choroby i odpowiednie leczenie mogą cofnąć lub zahamować proces siwienia.
Kolejną przyczyną jest długotrwały, silny stres, który jak wiadomo może się także przyczynić do łysienia. Jeżeli chcemy mieć piękne włosy, należy ograniczyć go do minimum. W celu uzupełnienia niedoborów witamin z grupy B należy je suplementować.
Inną chorobą wywołującą siwienie jest anemia, czyli nieodpowiednia ilość krwinek czerwonych i żelaza we krwi. To samo tyczy się niedożywienia.
W przypadku zauważenia u dziecka lub nastolatka siwienia, należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań pozwalających zdiagnozować przyczynę takiego stanu.
Farbowanie nie jest w młodym wieku dobrą metodą "leczenia" siwizny.
 
 
rita 

Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2014-01-16, 22:49   

Mama opowiadała mi, że jej babcia, która miała 23 lata jednej nocy całkowicie osiwiała. Nie wierzyłam, że to możliwe, choć każdy, kto był tego świadkiem potwierdza jej słowa.
Spowodowane to było ogromnym stresem, jaki przeżyła, po śmierci męża (zginął na wojnie). Tej nocy także zmieniły się jej rysy, jakby postarzała o 15 lat. Myślę więc, że siwienie przedwczesne ma podłoże w stresie.
_________________
Rita
 
 
Krzysztof 

Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-01-17, 09:04   

żona zaczęła farbować włosy z powodu siwienia już w wieku 18 lat.. Kiedyś takich rzeczy się nie diagnozowało, ale gdyby córka zaczęła siwieć, z pewnością wysłalibyśmy ją do lekarza.
Niestety, farbowanie widcznie niszczy włosy i po kilku latach ciągłego koloryzowania nie wyglądają one atrakcyjnie.
 
 
Filippo 

Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Zdw
Wysłany: 2014-10-11, 21:09   

mam pytanie z trochę innej beczki:
jeżeli dziecko ma prawie przezroczyste, meszkowate "włoski", jaka jest szansa, ze z wiekiem one staną się kolorowe? Obojetnie, czy będzie miała kolor po mnie czy po żonie, byle nie miała włosów siwych już od urodzenia a na razie na to się zanosi..
Pewnie dzieci mają do siebie to, ze włoski są jasne,więc kiedy one ciemnieją?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-19, 18:57   

Oczywiste jest, że dzieci mają mniej barwnika odpowiadającego za ciemny kolor włosów, oczu i skówy, co sprawia że rodzą się one często niebieskookie i o bardzo jasnym blond kolorze włosów. Właściwej pigmentacji nabierają w ciągu kilku pierwszych lat życia dziecka, a czasem nawet później
 
 
Filippo 

Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Zdw
Wysłany: 2014-10-25, 23:01   

Kolejny problem rozwiązany :)
Mam jednak nadzieję,że kolor włosków pojawi sięwcześniej niż później, żeby mała była bardziej tatusiowa!
I nawet krótkie włoski byłyby lepiej widoczne gdyby były ciemne
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-04, 17:28   

Daj dziecku dorastać swoim tempem, to są kochane istoty, trzeba o nie dbać, pilnować by niczego im nie brakowało i gdy coś nas niepokoi szukać pomocy, ale przede wszystkim nie przekładać swoich lęków na dzieci, bo one wtedy czują, że nie pełniają oczekiwań rodziców i zamykają się w sobie, chorują, spowalniają rozwój.. Na wszystko przyjdzie czas, a dziecko trzeba przede wszystkim kochać takie jakie jest teraz, bo ani się obejrzysz i z małej istotki powstanie kobieta, która wyfrunie z domu.
Wtedy przypomnisz sobie jak bardz chciałeś, żeby szybciej się rozwijała :)
 
 
agunia 

Dołączyła: 27 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-03-27, 10:46   jest się czym martwić?

siwe włosy naprawdę bywają uporczywe. Moja siostra ma ciemne włosy i każdy siwy widać jak na dłoni. Póki co, ona po prostu je wyrywa, ale już polecałam jej jakieś płukanki z orzecha i inne cuda. są jeszcze jakies sposoby na przyciemnanie włosów?
 
 
sofie 

Dołączyła: 24 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Pzn
Wysłany: 2017-07-24, 09:17   

Przedwczesne siwienie na pewno wiąże się ze stresem, niestety wiem po sobie. Mam też tego pecha, że mam ciemne włosy, tak jak w przypadku powyżej... Staram się nie farbować zbytnio, żeby ich dodatkowo nie osłabiać.
 
 
MariolaPoz 

Wiek: 41
Dołączyła: 30 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2020-03-30, 08:34   

Gdy siwienie występuje przedwcześnie warto udać się do lekarza, który zleci badania krwi, poziomu żelaza, tarczycy, a przy okazji można również zbadać poziom wit B12.

Jeśli badania nie wykazują żadnych niepokojących zmian i ogólnie jest się zdrową osobą to tylko należy się cieszyć... i mieć na uwadze, że siwienie zależy również od naszych genów oraz trybu życia i to one warunkują to w jakim wieku siwienie zaczyna się i jak szybko postępuje. Warto więc zadbać o urozmaiconą dietę, odpowiedni odpoczynek, relaks, aktywność fizyczną oraz zero używek :!:

Gdy nic nie skutkuje, bez obaw...na rynku dostępne są preparaty, które zatrzymują proces siwienia. Jeśli to nie poskutkuje... pozostaje tylko oswoić się z sytuacją, bądź regularne farbowanie. :arrow:

Farbowanie tylko i wyłącznie u fryzjera, nie w domowych warunkach. Fryzjer zrobi to dokładniej, z pewnością trwalej i z mniejszym negatywnym skutkiem dla włosów.
 
 
urgi 

Dołączył: 13 Lip 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-06, 14:14   

W wielu przypadkach jest to spowodowane stresem - jakiś czas temu miałem okazję przeczytać pewien artykul. Jesteśmy jednym z najbardziej zestresowanych narodów na świecie. Głownie z powodu pracy (pracujemy dużo oraz ciężko).

W tym przypadku żadne kuracje nie pomogą, pomoże rozmowa z psychiatrą: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl

Jest to możliwe również w formie online.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant