Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: 24, co, jestem, lata, lysy..., mam, prawie, robic

Mam 24 lata i jestem prawie łysy... co robić?
Autor Wiadomość
przemgal 

Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-29, 16:48   Mam 24 lata i jestem prawie łysy... co robić?

witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

jestem nowy i to mój pierwszy post. Więc tak, mam 24 lata (mężczyzna) i w szalonym tempie tracę włosy i nie wiem dlaczego. Przez okres dwóch ostatnich lat zaczęły wypadać w szalonym tempie. Nie mam stresującej pracy i nie nakładałem żadnych żeli czy innego "syfu". Kiedyś miałem bardzo gęste włosy, że podczas strzyżenia nawet maszynka potrafiła się zacinać, a teraz to widać prawie same prześwity. Jakoś około rok temu brałem jakieś tam tabletki do włosów, które poleciła mi żona (nie pamiętam nazwy) i troszkę pomogły tzn. spowolniły wypadanie włosów. Nie wiem co robić. Pomocy?
 
 
argal 

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2012-12-09, 16:47   

Niestety będziesz musiał się pogodzić, że zacząłeś tracić włosy (genetyka) jednak mogę Ci polecić kurację stosując Proscar. Nie jest tani jedak w moim wypadku działa i włosy, które straciłem kilka lat wcześniej to zaczęły odrastać. Jednak nie wszystkie niestety. Nie ma cudownego lekarstwa. Możesz również pomyśleć o przeszczepie.

Czy ktoś z rodziny ma taki sam problem jak Ty? Może to rodzinne, takie geny.
 
 
przemgal 

Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-23, 11:39   

argal w rodzinie ogólnie nie ma łysienia u mężczyzn. Tylko ja z moim bratem lat 30 mamy taki problem. Tata ma włosy, dziadek od strony ojca i od strony matki również. Tylko my jestesmy takimi wynalazkami i chyba będę musiał się już z tym pogodzić.

Czy ktoś ma pomysł co robić?
 
 
Hertia 

Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 20
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2013-04-27, 07:57   

Skonsultować się z lekarzem najlepiej bo skoro piszesz ze w rodzinie wszyscy maja włosy
i nie wypadają im tak intensywnie jak wam. Chociaż jak pisał argal to może być genetyka a gen który powoduje to u was mógł być nieaktywny przez kilka pokoleń i teraz zaczął działać na wasze nie szczęście. Możliwe jednak że to jakaś choroba tu zawsze będzie dużo nie wiadomych najlepiej się zbadać.
 
 
xpert 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 39
Skąd: kościan
Wysłany: 2013-04-28, 13:20   

Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest skonsultowanie się z lekarzem i wtedy daj znać czy coś wiesz, co zalecił.
 
 
cezarrro 

Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-05, 13:46   

u mnie zaczęło się w podobnym wieku, winne okazały się hormony - tłumaczyłem sobie że to oznaka męskości;) jednak męskość w postaci braku włosów i nieatrakcyjnej łysiny mało mi odpowiadała. Łysienie postępowało pomimo łykania leków, suplementów, wcieranek, płukanek itp itd Ostatecznie zakończyło się przeszczepem włosów, co niniejszym polecam każdemu borykającemu się z tym problemem facetowi. Niestety rzadko komu włosy same odrastają w zadowalającej ilości i formie. Ja więc na 35 urodziny zafundowałem sobie zabieg przeszczepienia włosów metodą FUE . Zbieg ten nie pozostawia żadnych blizn a włosy przyjęły się znakomicie.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-06, 21:24   

Nie ma na co czekać, w przypadku pojawienia sie pierwszych objawów łysienia trzeba wziąć się za leczenie, by jak najszybciej zahamować jego postępy. Im szybciej zacznie sie leczenie tym większa szansa na więcej włosów na głowie na dłużej. Niestety nie ma jednego w stu procentach działającego na każdego leczenia, więc trzeba na sobie poeksperymentować. Trzeba też się liczyć ze skutkami ubocznymi leczenia, ale przeszczep powinien być raczej dobrze przemyślany, bo nie zawsze da efekty, których oczekujemy.
 
 
Mari 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-28, 12:01   

Ola napisał/a:
Nie ma na co czekać, w przypadku pojawienia sie pierwszych objawów łysienia trzeba wziąć się za leczenie, by jak najszybciej zahamować jego postępy. Im szybciej zacznie sie leczenie tym większa szansa na więcej włosów na głowie na dłużej. Niestety nie ma jednego w stu procentach działającego na każdego leczenia, więc trzeba na sobie poeksperymentować. Trzeba też się liczyć ze skutkami ubocznymi leczenia, ale przeszczep powinien być raczej dobrze przemyślany, bo nie zawsze da efekty, których oczekujemy.


No dokładnie, trzeba jak najszybciej działać, no i nie na swoją rękę, bo można sobie tylko zaszkodzić.
 
 
AleksandraKosme 

Dołączyła: 29 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-08-29, 17:14   

Jak najszybciej dobry trycholog/dermatolog. Wykonanie podstawowych badań oraz przystąpienie do leczenia
_________________
Aleksandra Kosmetolog
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant