Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: gubie, wlosy

gubię włosy :(
Autor Wiadomość
xiksa 

Wysłany: 2014-04-25, 20:52   gubię włosy :(

Nie wiem co zrobić z moim problemem.
Nie byłam jeszcze u lekarza, zdecydowałam najpierw napisać tutaj.
Tracę wlosy od 2 lat. Nie wiem co było powodem ale wtedy przechodziłąm trudne chwile - straciłam oboje rodziców w wypadku. Myślę, że otrząsnęłam się już po stracie, ale moje włosy nadal lecą garściami :( Czy kiedyś wypadanie ustanie?

Carola 

Wysłany: 2014-08-30, 12:21   

A czy jesteś pewna, że ta utrata włosów jest związana jedynie z traumatycznymi przejściami? Jeżeli tak, możliwe, że włosy zawsze już będą słabe..
Być może jednak z uwagi na tresy nieprawidłowo się odżywiałaś lub wpadłaś w jaką chorobę wykańczającą cebulki?
Powinnaś iść do lekarza rodzinnego na podstawowe badania krwi i zacząć stosować p[reparaty multiwitaminowe. To powinno wykluczyć chorobowo - niedoborowe podłoże łysienia.
Jeżeli jest to spowodowane tłumionymi emocjami- wybierz się na kilka spotkań do terapeuty, być może to pomoże i spowoduje zahamowanie wypadania włosów.

xiksa 

Wysłany: 2014-09-06, 22:08   

Niesądzę, żebym tłumiła negatywne emocje.
To było raczej jednorazowe- ogromne cierpienie, smutek, żal, ale raczej nie jestem osobą rozpamiętującą tragedie przez całe życie.
Mam tylko takie wrażenie, ze wtedy włosom coś się stało i już nie mogę ich naprawić..
Staram się żyć zdrowo i prawidłowo się odżywiać. Stosuję różne maseczki, odżywki, szampony.
Boję sie, że to wypadanie jakoś się utrwaliło i już nigdy nie minie

Carola 

Wysłany: 2014-10-11, 21:53   

Zdarza się i tak, że raz uszkodzone mieszki (np. silnym stresem) nigdy się już nie odbudowują, być może i Twoje tak zareagowały. Tymbardziej, że jak sama mówisz stosujesz różne rzeczy na głowę, więc pewnie też masujesz skórę głowy, czyli pobudzasz je do wzrostu, dotleniasz a one na to nie reagują

Michał72 

Wysłany: 2015-07-22, 13:53   

Przed pójściem do specjalisty, powinnaś spróbować wyeliminować całkowicie możliwe przyczyny wypadania włosów, mam tu na myśli stres, używki, farby i inne preparaty do włosów, które mogą podrażniać włosy. Ważne jest aby zadbać o dietę, która ma bardzo duży wpływ na włosy. Do diety należy dołączyć tłuszcze roślinne, chude mięso, czerwone warzywa i owoce, drożdże, czosnek, orzechy, nabiał oraz kiełki. Można sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptekach, niestety wybór jest ogromny i ciężko jest wybrać. Pomocne mogą być kuracje domowe jak np. napój drożdżowy (1/3 kostki drożdży zalana wodą lub mlekiem) a także ziołowe herbatki ze skrzypu. Świetne są także wcierki (odżywki w płynie do skóry głowy),które coraz częściej pojawiają się w drogeriach.

Kuba12 

Wysłany: 2015-08-25, 22:41   

mi też włosy wypadały ze stresu - w ilosciach hurtowych! wstyd mi bylo przyznać ze przyczyna to problemy w pracy bo jednak nie znam innej osoby, która tak reaguje - a moze i znam, ale nikt sie do twego nie przyznaje?? mi tez to trochę czasu zajęło żeby zaakceptowac, że tak po prostu reaguję na sytuacje stresowe.

Dana91 

Wysłany: 2016-02-25, 12:11   

Opinie na temat Profolan są różne, cena natomiast zabójcza. Przy tak kosmicznej cenie można by się spodziewać szybszych efektów.

jarkowam 

Wysłany: 2016-03-02, 12:03   

Kuba12 z tym stresem tak samo jak u mnie, też to zauważyłem, że przez stres więcej włosy mi wypadają ;/

Dana91 

Wysłany: 2016-09-06, 13:09   

W ostatnim czasie też mam mocno stresujący okres w pracy. Włosy wypadają mi garściami! Znacie jakieś dobre sposoby?

basia98 

Wysłany: 2016-10-17, 12:32   

Łysienie wywołane stresem najczęściej można zatrzymać. Jeżeli sytuacja stresująca minie włosy prawdopodobnie same zaczną odrastać. Dodatkowo można zadbać o włosy dostarczając im witamin np. skrzyp polny.

olga.lab 

Wysłany: 2016-11-24, 13:27   

a jakieś wcierki polecacie? mam problem z wypadaniem włosów a do tego mam łuszczyce

leon36 

Wysłany: 2017-02-03, 10:56   

Jeśli chodzi o skuteczną kurację, to polecam ampułki Vichy Dercos Aminexil Clinical 5. Po przejściu całej kuracji zdecydowanie poczułem poprawę. Nie gubię już tak dużo włosów. Nie wyszło mnie to drogo, a jestem bardzo zadowolony.

exon 

Wysłany: 2017-03-29, 12:44   

Może nie tyle odrastać, co nie wypadać stare.

emma47 

Wysłany: 2017-07-19, 11:35   

Ale stare włosy włosy przecież zawsze będą wypadać, 100 dziennie to jest norma. Właśnie o to chodzi, żeby na ich miejsce wyrastały nowe, problem się pojawia, gdy ta równowaga jest zaburzona.

Odpowiedz do tematu